برگزاری نهمین نمایشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی

برگزاری نهمین نمایشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی

به اطلاع می‌رساند نهمین نمایشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی  با هدف تجهیز کتابخانه‌های تخصصی کشور از تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ لغایت ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ همزمان با هفته پژوهش، توسط انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی و مشارکت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه خانه کتاب و ادبیات، به صورت مجازی و از طریق پورتال نشر دانشگاهی (پند) به نشانی www.vabf.ir  با شرایط زیر برگزار خواهد شد.

بر اساس توافق‌نامه بین انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقرر گردیده به کتابخانه‌های تخصصی اعم از دانشگاهی و سازمانی به میزان مبلغ آورده، یارانه خرید کتاب معادل ۲۰ درصد از قیمت پشت جلد اختصاص یابد. به عبارتی هر کتابخانه تخصصی می‌تواند به میزان مبلغ یارانه دولت، کتاب‌های خود را با تخفیف ۴۰ درصد (۲۰ درصد از طرف ناشران و ۲۰ درصد یارانه) خریداری نماید.
کتاب‌های جدید یا تجدید چاپ شده در ۱۰ سال اخیر (از سال ۱۳۹۱ تا کنون) که دارای اعلام وصول از اداره کتاب هستند، امکان عرضه در این نمایشگاه را دارند.
مراحل اجرایی تخصیص یارانه به شرح زیر است:
– ثبت نام در پورتال پند و ارائه اطلاعات مربوط به کتابخانه و اعلام میزان بودجه خرید
– تنظیم نامه مخصوص درخواست یارانه و اعلام رسمی میزان بودجه خرید کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با رونوشت به انجمن / حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
– اعلام رسمی میزان یارانه تخصیص یافته به هر کتابخانه از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی
– تخصیص کد تخفیف ویژه یارانه از طرف انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی به مسئول معرفی شده از طرف سازمان یا کتابخانه
– مراجعه مسئول خرید کتابخانه به پورتال پند در بازه زمانی برگزاری نمایشگاه (۲۳ تا ۳۰ آذر ۱۴۰۰) و خرید از ناشران و پرداخت ۶۰ درصد قیمت کتاب‌های خریداری شده تا سقف میزان یارانه تخصیصی که البته اضافه‌تر از آن با تخفیف ۲۰ درصد محاسبه خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *