برگزاری همایش مجازی هفته کتاب، کتاب‌خوانی و روز کتابدار

برگزاری همایش مجازی هفته کتاب، کتاب‌خوانی و روز کتابدار

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران کتابخانه مرکزی، روز دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به مناسبت هفته کتاب، کتاب‌خوانی و روز کتابدار، همایش مجازی با حضور دکتر پیام کبیری رئیس کتابخانه مرکزی و کارشناسان کتابخانه‌های تابعه دانشگاه برگزار شد. در این جلسه رئیس کتابخانه مرکزی این روز را به‌تمامی کتابداران تبریک و بخصوص از تلاش‌های آن‌ها در ایام کرونا تشکر و قدردانی کرد.

سپس مرضیه رضائیان معاون کتابخانه مرکزی، ضمن عرض تبریک روز کتابدار، به ارائه گزارش پیرامون سامانه پایش عملیاتی و سامانه Libval پرداخت. وی در مورد نحوه تکمیل و چگونگی ارسال مدارک درخواستی در زمان تعیین شده مربوط به سامانه پایش عملیاتی توضیحات مبسوطی را ارائه کردند. معاون کتابخانه مرکزی همچنین در خصوص سامانه ارزیابی کتابداران و کتابخانه‌های علوم پزشکی کشور نیز نکات مهمی را متذکر شدند.

در ادامه دکتر فرزانه فضلی معاون مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، توضیحات کاملی در مورد راه‌اندازی سامانه Libval و اهداف آن ارائه نمود. دکتر فضلی با توجه به جدید بودن سامانه از همه کارشناسان درخواست نمود تا پیشنهاد‌ها و نظرات خود را از طریق ایمیل مندرج در سامانه ارسال نمایند.

سپس مرجان جلیلی باله کارشناس کتابخانه دانشکده داروسازی، مرضیه صالحی کارشناس کتابخانه مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و سارا احمدی زاده کارشناس کتابخانه بیمارستان جامع بانوان آرش، به ارائه گزارشی از تجربیات خود در مراکز مربوطه به‌ویژه در ایام کرونا پرداختند.

در ادامه همایش بزرگداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی، کتابداران برگزیده معرفی شدند که اسامی آن‌ها به شرح زیر می‌باشد:

داود محمدی، کارشناس کتابخانه بیمارستان مرکز قلب تهران

عصمت السادات حسینی، کارشناس کتابخانه بیمارستان بهارلو

خانم مریم محمدی، کارشناس کتابخانه بیمارستان شریعتی

سعیدا قاسمی، کارشناس کتابخانه دانشکده دندانپزشکی

زهرا عبادی، کارشناس کتابخانه دانشکده بهداشت

زهرا پور‌امینی‌، کارشناس کتابخانه دانشکده دندانپزشکی بین‌الملل

مقرر شد، از طرف کتابخانه مرکزی لوح تقدیر و هدایایی تهیه و پس از هماهنگی با کتابداران برگزیده، برای آن‌ها ارسال شود.

در پایان دکتر پیام کبیری، در خصوص جذب بودجه و توزیع آن به کتابخانه‌ها جهت خرید منابع مورد نیاز در طی یکی، دو ماه آینده خبر داد و اعلام کرد تخصیص میزان بودجه به کتابخانه‌ها مانند روال سال‌های گذشته بوده که به‌صورت رسمی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *