برگزاری کارگاه آموزشی میز مرجع مجازی در کتابخانه مرکزی

برگزاری کارگاه آموزشی میز مرجع مجازی در کتابخانه مرکزی

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه پیرو راه‌اندازی میز مرجع مجازی پورتال آذرسا، کارگاه آموزشی تحت عنوان «میز مرجع مجازی و نحوه استفاده از آن» را با اهداف:

  •  آشنایی با نحوه کار با نرم‌افزار میز مرجع مجازی
  • برقراری ارتباط و تعامل بهتر با کاربران و اعضا
  • ارایه خدمات غیرحضوری، گسترش و بهبود خدمات مرجع و اطلاع‌رسانی کتابخانه
  • تسریع در پاسخگویی به نیازهای کاربران و در دسترس قرار دادن اطلاعات
  • پرسخ و پاسخ از کتابدار بصورت آنلاین و آفلاین

در روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ با حضور کارشناسان و کتابداران کتابخانه‌های دانشکده‌ای و روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ جهت کارشناسان و کتابداران کتابخانه‌های بیمارستانی و مراکز، به‌ صورت حضوری و از ساعت ۹ تا ۱۲ برگزار نمود.

لازم به ذکر می‌باشد، در این نوع میز مرجع مجازی، مراجعه‌کننده در مقابل میز مرجع حضور فیزیکی ندارد. بر این اساس میز مرجع مجازی افزون براین که می‌تواند برای خدمت به جامعه استفاده‌کننده رسمی کتابخانه مورد استفاده باشد، بالقوه می‌تواند ارائه‌دهنده خدمات به افرادی باشد که در فهرست استفاده‌کنندگان رسمی کتابخانه نیستند، اما از این طریق با کتابخانه ارتباط برقرار می‌کنند.

در این نوع خدمات مرجع، مخاطبان می‌توانند از طریق پست الکترونیکی و سایر امکانات موجود، پرسش‌های خود را برای کتابدار مرجع ارسال کنند. برای پاسخگویی به پرسش‌ها، از chat، email یا هر دو در کنار هم استفاده می‎‌شود. در پایان به سوالات و پرسش‌های شرکت‌کنندگان نیز پاسخ داده شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *