کارگاه مجازی «مدیریت دانش در کتابخانه‌ها»

کارگاه مجازی «مدیریت دانش در کتابخانه‌ها»

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه، کارگاه آموزشی تحت عنوان «مدیریت دانش در کتابخانه‌ها» را با همکاری سرکار خانم دکتر فضلی، معاون مرکز اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت با اهداف:

  • تبیین ضرورت و اهمیت مدیریت دانش در کتابخانه‌های دانشگاهی
  • تبیین استراتژی‌های مدیریت دانش در کتابخانه‌ها
  • توصیف مدیریت دانش حاصل از پژوهش در کتابخانه‌ها و رویکردهای مدیران

در تاریخ ۱۶ شهریورماه ۱۴۰۱ به‌ صورت مجازی  و از ساعت ۹ تا ۱۲ برگزار نمود. ضمنا این کارگاه با تلاش و پیگیری‌های کتابخانه مرکزی، دارای امتیاز آموزش ضمن خدمت نیز بود.

در این کارگاه عنوان شد موفقیت کتابخانه‌ها، به توانایی آنها دربهره‌گیری از اطلاعات و دانش کارکنان خود بستگی دارد. چرا که از این طریق، نیازهای کاربران و سازمان مادر به گونه بهتری برآورده می‌شود. بنابراین، دانش و تجربه‌های کارکنان کتابخانه، که جزء دارایی‌های کتابخانه هستند، باید ارزش‌گذاری و به اشتراک گذاشته شوند. لذا، مدیریت دانش به عنوان ابزاری با دوام در اختیار کتابخانه‌های دانشگاهی است، که از طریق آن می‌توانند خدمات خود را بهبود بخشیده و توان رقابتیشان را حفظ کنند.

بنابراین برگزاری این دوره آموزشی با هدف تبیین و آموزش راهبردهای مدیریت دانش در کتابخانه‌ها برای کتابداران شاغل در دانشگاه ضروری است. در پایان به سوالات و پرسش‌های شرکت‌کنندگان نیز پاسخ داده شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *